Пам'ятi київських трамваїв:: Фотогалереї:: Всі автобуси Києва:: АП-7:: Богдан-А231

АП-7

Богдан-А231 (4719)

1 ]


     До 2003р. "Богдан" був відомий виробництвом автобусів виключно малого класу — мікроавтобуси "Богдан-А091" та "Богдан-А092" представляти не потрібно. Така на той час була кон'юктура ринку: по всій Україні комунальні автопідприємства (колись головні покупці великих автобусів), залишившись без належної підтримки місцевих органів влади, ледь-ледь зводили кінці з кінцями або й взагалі припиняли своє існування; а от приватних перевізників, які приходили на заміну муніципалам, великі автобуси не цікавили.
     Як наслідок, на дорогах великих міст виник "маршруточний хаос". Сотні й тисячі маленьких "Газелей", "Пазиків", "Богданів" різко збільшили аварійність на дорогах і заполонили собою все — але впоратися з перевезенням пасажирів вони не могли. Поступово стає зрозумілим: без належної роботи транспорту великої місткості в сучасному місті не обійтися, і інтерес до такої техніки знову зростає — і в потенційних покупців, і, відповідно — у виробників.
     На початку серпня 2004р. промислово-інвестиційний холдинг "Богдан" передав у експлуатацію КП "Київпастранс" 11 міських автобусів: 10 середніх "Богдан-А144", та 1 великий "Богдан-А231" (всі надійшли у АП-7). Обидві моделі були достатньо цікавими, але найбільшу увагу привертав, звичайно ж, 15-метровий "Богдан": одинарна (без зчленування) машина такої довжини виходила на маршрути в Україні вперше — до того найбільшою довжиною всіх автобусів без "гармошки" було 12 метрів. Наприкінці 2004р. і у 2005р. в АП-2 надійшло ще 4 "Богдан-А231" (таким чином, домовленість про поставку 5 таких автобусів, досягнута ще у 2003р., була виконана), але далі справа не пішла. Головний конкурент Богдану, ЛАЗ, зміг запропонувати більш сучасний і привабливий, повністю низкопідлоговий автобус (у Богдана-А231 сходинок немає лише у перших пасажирських дверях), і Київ вирішив зробити ставку саме на нього. "Богдан" здійснить ще одну спробу звернути увагу на цю, без сумнівів, достатньо цікаву та перспективну модель — на базі автобуса А231 буде створений тролейбус Е231 (кілька таких машин у 2007-2008рр. отримають Київ і Луцьк) — але, схоже, що без особливого успіху.
     Ті 5 "Богдан-А231", що все ж-таки встигли надійти у Київ, активно працюють і зараз, і в цілому, їми задоволені; але з часом стали очевидними і деякі їхні вади. Головна з яких — слабкий кузов: певно, інженери "Богдану" щось недорахували, і зараз у кожного з п'яти автобусів над другими чи третіми (першими чи другими пасажирськими) дверима вже помітна достатньо істотня деформація. Також залишає бажати кращого салон: його вентиляція та зручність для пасажирів знаходяться на ненайвищому рівні. Але, як би там не було, перший український 15-метровий автобус — відбувся, тому хочеться сподіватися, що його поява не була марною, і що в майбутньому він обов'язково знайде своє відображення в інших, ще більш цікавих і актуальних моделях.

4719      Найперший автобус "Богдан-А231" (у АП-7 він так і залишився єдиним) з моменту свого надходження і донині практично постійно працює на маршруті № 51, введеному після закриття трамвайної лінії по мосту Патона.
     Міст ім. Є. О. Патона.
[Anton, 21.07.2006]

1 ]

 
© Anton, Стефан Машкевич і автори фотографій, 2006-2010
Використання всіх розміщених матеріалів можливе лише з дозволу їх авторів.
Останнє оновлення — 24 лютого 2008р.